OFICJALNY_PLAKAT_KONFERENCJA_PDB_2012

 

Najlepszą formą przyjrzenia się działaniom i skuteczności procesów psychologicznych jest analiza sytuacji, które już wydarzyły się – studium przypadków (ang. case study). Dostarcza ona nieocenionych wniosków i pozwala na obserwację post factum zaistniałych w procesie mechanizmów, czynników oraz ich wpływ na przebieg i efekt końcowy podjętych działań. Konferencja „Psychologia Biznesu” dostarczy kilka tego typu przykładów.

 

Wśród prelegentów przedstawiających swoje doświadczenia w tej formie jest Agnieszka Kasprzyk-Mączyńska – praktyk HR, business coach. – „Wydaje się, że coaching kariery jest procesem, który trudno zmierzyć i poddać ocenie pod kątem efektywności. W mojej prezentacji przekonuję, że tak nie jest. Konkretne przykłady spektakularnych sukcesów osób korzystających z mentoringu przedsiębiorczości czy wsparcia procesem coachingu mówią same za siebie. Te sukcesy stanowią w dużej mierze o poczuciu sensu mojej pracy.”- mówi Agnieszka Kasprzyk-Mączyńska.

 

Konferencja pomyślana została jako platforma wymiany doświadczeń naukowych i praktycznych. Zainteresuje ona wszystkich tych, którzy poszukują odpowiedzi na takie pytania jak efekty i wpływ mentoringu przedsiębiorczości i coachingu na sukces w rozwijaniu działalności zawodowej, możliwość rozwinięcia czy odkrycia talentów w ramach korporacji,  praktyczna przydatność konkretnych badań naukowych czy konsekwencje osobiste i organizacyjne niepewności zatrudnienia. Podczas dwudniowego sympozjum prezentować wyniki badań i doświadczeń będzie 13 naukowców i praktyków. Mimo, ze konferencja jest bezpłatna, ograniczona ze względów organizacyjnych liczba miejsc spowodowała konieczność potwierdzania rejestracji oraz limit 3 osób zgłaszanych w ramach jednej organizacji.

 

One Response to 24.05.2012 Case study`s coachingu przedsiębiorczości i kariery na konferencji “Psychologia dla biznesu” na SWPS Sopot

  1. Rico says:

    Ostatnio kilka os b zadało mi pytanie o moją opinię na temat Coach Wise Essentials, szkoły ICC i incnyh szk ł coachingu.Odpowiedź jest dla mnie bardzo trudna, gdyż nie robiłem dogłębnych badań szk ł cochingu w Polsce. Mogę jedynie opowiedzieć o moich doświadczeniach z Coach Wise i ICC.Ukończyłem szkołę ICC International Coaching Community. Oczywiście uważam ją za świetną szkołę coachingu.. Dwa spotkania po 5 dni x 10h intensywnych zajęć. Plus zadania domowe w okresie miesiąca przerwy pomiędzy spotkaniami. Potem egzamin pisemny i certyfikacja poolegająca na przeprowadzeniu coachingu w obecności 2 coach w; jednego z kt rym prowadziłem sesję i jednego superwisora, egzaminatora. Oczywiście doświadczony coach, z kt rym prowadziłem sesję też należał do “komisji egzaminacyjnej”. Wiele os b nie zdało za pierwszym razem i musieli podchodzić do egzamino kolejny raz co dla mnie świadczy o profesjonalnym i poważnym podejścui do tematu. Zdałem na szczęście za pierwszym poodejściem Po tym okresie myślę, że miałem wszelkie podstawy aby prowadzić sesje coachingowe. Jednakże zajęło mi jeszcze około roku czytania książek, literatury i wykonania około 50 holistycznych sesji coachingowych abym m gł powiedzieć, że jestem w pełni przygotowanym i profesjonalnym coachem. (pomimo wieloletnich wcześniejszych doświadcxzeń z coachingiem operacyjnym ponad 1000 dni coachingowych oraz coachingiem rozwojowym około 150 spotkań).Następnie chcąc por wnać szkoły wziąłem udział w szkoleniu Coach Wise Essentials certyfikowanym przez ICF, International Coaching Federation. Wybrałem tą szkołę m.in. ze względu na to, że w Polsce obecne od wielu lat były właśnie te dwie organizacje ICC i ICF, przy czym ICF tylko certyfikuje r żne szkoły coachingu a ICC sam stanowi i szkołę i organizację coach w.Po ukończeniu Coach Wise Essentials, mogę powiedzieć, że założenia obu szk ł są bardzo podobne. Trochę inaczej ułożone są jedynie akcenty. Moim zdaniem ICC kładzie większy nacisk na konkretyzację celu i odnoszenie się do wartości. Coach Wise Essentials skupia się na wizji celu i drodze dojścia. Jak wspomniałem wcześniej są to jedynie moje wrażenia, nie poparte dogłębnym studium oraz co chcę podkreślić, dotyczy jedynie położenia akcent w a nie treści.Jeśli kogoś interesuje moja opinia to proszę bardzo.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>